Uwaga, w związku z powstaniem strefy ochronnej ASF na terenie powiatów Miasta Gdańsk na prawach powiatu oraz powiatu gdańskiego pozyskane dziki w obwodach nr 114, 157 oraz w rejonie pierwszym obwodu 168 powinny zostać odstawione do chłodni Drewnica ul. Wierzbowa 22 (Stegna).  Z pozyskanego dzika należy pobrać próbkę krwi igło-probówką (dostarcza PIW w Pruszczu Gdańskim). Tusza powinna posiadać plombę (dostarcza PIW w Pruszczu Gdańskim). Z pozyskanego dzika zabieramy patrochy i również zawozimy do chłodni. Należy wypełnić dokument dochodzenia epizodycznego z wpisanym nr plomby. Igło-probówka również musi zostać opisana.

Proszę o zapoznanie się ze sposobem postępowania z pozyskanymi dzikami  w filmie instruktażowymi:https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/informacje-dla-lekarzy-weterynarii

Proszę także o zapoznanie się z zasadami bioasekuracji:

Aktualny przebieg stref związanych z ASF można sprawdzić tu: https://bip.wetgiw.gov.pl/asf/mapa/

Z uwagi na możliwość refundacji za wszystkie pozyskane dziki prosimy o bezwzględne wpisywanie informacji o pozyskanej płci dzika w książce ewidencji pobytu myśliwych na polowaniu indywidualnym. Więcej szczegółów dostępnych jest po zalogowaniu.

W związku z rozporządzeniem z dnia 20 marca 2019 r.
w sprawie wprowadzenia w 2019 r. na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej „Programu mającego na celu wczesne
wykrycie zakażeń wirusem wywołującym afrykański pomór świń i poszerzenie wiedzy na temat tej choroby
oraz jej zwalczanie obowiązuje zakaz dokarmiania dzików w całym kraju do końca roku 2019. Prosimy o bezwzględne przestrzeganie w/w przepisu/

Informujemy, że w dniu 10 kwietnia 2019 roku w Krainę Wiecznych Łowów odszedł nasz Kolega Jarosław Wyszecki. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 13.04.2019 o godzinie 11.30 w Kościele w Przywidzu.  Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu w Przywidzu.

Uwaga w dniu 12.04.2019r, na strzelnicy Jaśkowa Dolina przy okazji przystrzelania broni odbędą się kwalifikacje do drużyny strzeleckiej. Konkurencje trap, skeet. Chętnych zapraszamy.