W dniu 15 lutego 2019 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Koła Łowieckiego Cyranka Gdańsk z dziećmi z niepublicznego przedszkola WRÓŻKOLANDIA w Przywidzu. Przedszkolaki odwiedził prezes koła Józef Szkwarek oraz łowczy Zbysław Pacewicz, myśliwym towarzyszyła nauczycielka pilotująca realizację programu Myśliwi Dzieciom, mgr Beata Meronk-Pisarek. 

Informujemy, ze jesienią 2018 roku odbędzie się impreza okolicznościowa z okazji 70 lecia naszego Koła Łowieckiego. Koszt imprezy od pary 300 zł. Prosimy o zapisywanie się u skarbnika koła. Termin zapisywanie się oraz dokonania wpłaty ustalono na 31.08.2018r. Wpłat należy dokonywać tylko w formie gotówki u skarbnika.

Nasze koło łowieckie zorganizowało konkurs plastyczny pt. "Zwierzęta - mieszkańcy naszych lasów" w szkole podstawowej w Trzepowie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci na bezpośredni kontakt z naturą i chęciom pokazania naszej pracy i naszej pasji szerszemu gronu odbiorców, w bieżącym roku szkolnym 2016/2017, nasze Koło Łowieckie „Cyranka Gdańsk” nawiązało współpracę z gdyńską Szkołą Podstawową nr 45. Do udziału i realizacji programu edukacyjnego „Myśliwi dzieciom” przystąpiła klasa III b. Przez cały rok szkolny dzieci pod kierunkiem wychowawczyni mgr Beaty Meronk-Pisarek oraz przy wsparciu i pomocy myśliwych z naszego koła zdobywały informacje na temat myśliwych i łowiectwa. Poznawały zwierzęta łowne żyjące w polskich łowiskach, uczyły się aktywnej ochrony zwierzyny i kształtowania środowisk jej bytowania, poznawały tradycje i język łowiecki. Myśliwi z naszego koła wspomagali pracę nauczycielki poprzez dostarczanie okazów do prezentacji, wzbogacanie i urozmaicanie zajęć pokazami gry na rogu, pomagali w przygotowywaniu lekcji pokazowych w terenie, przygotowywali konkursy wiedzowe i plastyczne. W czerwcu odbyło się uroczyste zakończenie programu połączone z wycieczką przyrodniczo-łowiecką. Na miejsce spotkania wybraliśmy wiatę myśliwską, którą właśnie wybudowaliśmy. Zaproszone na wycieczkę dzieci przyjechały z wychowawczynią i licznym gronem rodziców bardzo zainteresowanych naszym programem.

 

W dniu 25 października 2008 roku odbyły się uroczystości związane z 60 rocznicą powstania Koła Łowieckiego "Cyranka" Gdańsk. Imprezę rozpoczęto Mszą Świętą W Kościele parafialnym w Trąbkach Wielkich. Msza była nie codzienna. Zamiast organów w Kościele rozbrzmiewały dźwięki myśliwskich sygnałówek. W trakcie mszy został poświęcony sztandar koła, który został wykonany na niniejszą okoliczność.


Dalsza część uroczystości odbyła się w Zajeździe w Modrzewiowym Dworze w Gołębiewku Średnim. Spośród zaproszonych gości na imprezę przybyli:
Łowczy Okręgowy Okręgu Gdańskiego Piotr Ławrynowicz,
Burmistrz Miasta Skarszewy Dariusz Skalski
Nadleśniczy Nadleśnictwa Starogard Roman Tomczak,
Wójt Gminy Przywidz Bożena Mielewczyk-Zawada,
Dyrektor Technikum Rolniczego w Bolesławowie Alfred Porte`e
Rolnik współpracujący z Kołem Marian Przybysz

60 rocznica istnienia Koła była okazją do wręczenia odznaczeń nadanych przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich. W imieniu Polskiego Związku Łowieckiego odznaczenia wręczył Łowczy Okręgowy - Piotr Ławrynowicz. Oprócz odznaczeń nadanych przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich Koło wręczyło upominki okolicznosciowe myśliwym wyrózniajacych się, którzy nie zostali uhonorowani przez PZŁ.

Po zakończeniu częsci oficjalnej rozpoczęła się szampańska zabawa.